Mažeikiškis gamtininkas Deividas Makavičius ėmėsi globoti sužeistą ir kol kas negalintį paskristi retą paukštį – vištvanagį. Į Lietuvos raudonąją knygą įrašytu mieste rastu plėšriu skrajūnu Gamtininkų globos draugijos nelabai susidomėjo, tad kol jis pasveiks ir bus paleistas į laisvę, mažeikiškis ryžosi juo pasirūpinti savarankiškai.
D. Makavičius pasakojo, kad sparną susižeidęs vištvanagis jo globon pateko po vieno mažeikiškio skambučio: šokinėjantis, kelis metrus pakylantis, bet negalintis paskristi paukštis pastebėtas mieste, netoli Kalnėnų pagrindinės mokyklos.
„Ta vieta labai judri – vaikšto žmonės, laksto palaidi šunys, tad iš karto nuvažiavau pasižiūrėti. Tai buvo susižeidęs vištvanagio patinėlis, palikti jo toje vietoje jokiu būdu nebuvo galima, tad su audeklu jį šiaip taip pagavome – šis paukštis laukinis, tad žmonių draugija jam nelabai priimtina“, – kalbėjo vyras.
Lietuvoje gyvena dvi vanagų rūšys – paukštvanagiai ir vištvanagiai. Paukštvanagiai – gana dažnai sutinkami paukščiai, o vištvanagių užimtų lizdų tankiuose, gūdžiuose miškuose gamtininkai mūsų rajone aptiko tik penketą, todėl jie ir yra valstybės saugomi.
„Gal jų yra ir daugiau, bet kol kas pasisekė aptikti tik tiek. Šie paukščiai daug retesni už gerves, panašus yra erelių rėksnių skaičius“, – teigė D. Makavičius.|
Vaidas RUNKAUSKAS
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.