Ketvirtadienį kai kurios Lietuvos ugdymo įstaigos surengė dviejų valandų įspėjamąjį streiką, bet Žemaitijos regiono pedagogai į jį neįsijungė.
Streikuoja aukštaičiai
Šį streiką organizuoja Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS), kurioms vadovauja Andrius Navickas. Streikuoti planavo daugiausia Aukštaitijos regiono pedagogai: Švietimo ir mokslo ministerija teigia, kad streikuoti ruošėsi 33 ugdymo įstaigos – apie 870 pedagogų.
Pats A. Navickas tvirtina, kad į streiką turėtų įsijungti per šimtą ugdymo įstaigų.
Streikuojantys pedagogai reikalauja atkurti prieš penkerius metus buvusį mokinio krepšelio dydį, kuris tada buvo 3774 Lt, o dabar yra 3348 Lt, taip pat siekiama, kad ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų atlyginimai būtų prilyginti bendrojo lavinimo mokytojų atlyginimams, raginama mažinti darželių grupes ir klases mokyklose bei sudaryti sąlygas mokytojams išeiti į senatvės pensiją nuo 55 metų.
Mažeikiuose ramu
Mažeikių švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus informavo, kad mūsų rajone ramu: nestreikuoja nė viena ugdymo įstaiga.
„Mūsų profesinės sąjungos dabar veda derybas su Švietimo ir mokslo ministerija, tad nusprendė šiame streike nedalyvauti. Neaišku, kiek ilgai tai tęsis. Tie, kurie streikuoja, turi tokią konstitucinę teisę. Nors ministras sako, kad šis streikas yra neteisėtas, bet kada ministerija yra sakiusi, kad tie streikai yra teisėti?“ – retoriškai klausė A. Stonkus.
Streikuoti negali
Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos (LŠĮPS) Mažeikių rajono skyriaus vadovė Judyta Čejauskienė teigė, kad jų profsąjungos, kurioms priklauso Žemaitijos regiono pedagogai, streikuoti negali, nes žino įstatymus.
„Mes dabar vedame derybas, o kol jos vyksta, mes negalime streikuoti pagal įstatymus. Jei streikuotume, mūsų streikas būtų paskelbtas neteisėtu. Streiko klausimas turi būti aptartas Trišalėje taryboje, o čia jis liko neaptartas. Navickas, kuris ruošėsi streikuoti, padavė prašymą, bet jokio atsakymo negavo“, – kalbėjo profsąjungų lyderė.
Neturi konkretaus darbdavio
J. Čejauskienė samprotavo, kad mūsų švietimo sistemoje yra susiklostę keisti dalykai, nes mokytojai neturi konkretaus darbdavio: pinigus skirsto Švietimo ir mokslo ministerija, darbdavys yra mokykla, jo atstovas – direktorius, o steigėjas – savivaldybė.
„Taip mes susiduriame su didele problema – Švietimo ir mokslo ministerija iki šiol nėra oficialiai prisipažinusi, kad ji yra darbdavys. Tai jei norim eiti į streiką ir kelti tokį širšalą, mes pirmiausiai prieš septynias dienas turime įspėti direktorių, Švietimo ir mokslo ministeriją, Trišalę tarybą, po to septynias dienas laukti, kol bus sudaryta taikymo komisija ir tik nesusitaikius po to mes galime streikuoti“, – streikų organizavimo procedūras dėstė pašnekovė.
Apie pinigus kalbėti nenori
J. Čejauskienė sakė, kad su Švietimo ir mokslo, Finansų ministerijomis vyksta intensyvios derybos, jų interesams atstovauja LŠĮPS pirmininkas Eugenijus Jesinas, bet kol nesimato jokio rezultato, tuo nelabai kas tiki.
Nors ir vyksta derybos, LŠĮP nėra patenkintos Švietimo ir mokslo ministerijos pozicija, kuri sutinka kalbėti visais klausimais, tik ne finansų, jei prakalbama apie pinigus, derybos tuoj stringa.
„Tai reiškia, kad jie pinigus nori tik atimti, o ne atiduoti. Mes rimtai dirbame, tad nenustebkite, kad ir mums reikės streikuoti, bet kvailai streikuoti tikrai nesiruošiame – mes visus namų darbus padarysime nuo pradžios iki galo“, – tvirtino J. Čejauskienė.
Daugelis pedagogų iš mokytojo atlyginimą pasididina fapdami kopetitoriais! Ką tai duoda manyti!? Kad moksleiviu tėvams tenka juos samdyti dėl žinių trūkumo mokyklose . Bet ar visi moksleivių tėvai išgali samdyti savo vaikams kopetitorius,pinigai čia,tikrai nemaži. Aišku tik viena,kad daugelis moksleivių nori mokytis ir toliau studijuoti. Turėtų būti atkreiptas į tai dėmesys,pedagogų atžvilgiu. Anksčiau,kai mes buvome moksleiviais,pedagogai tuo neužsiiminėjo!
Darželiuose tik direktorių ir pavaduotojų atlyginimai geri, o daugelis iš jų dar ir pensininkės- tai sumelė gaunasi gan solidi, Jos tik sėdi savo šiltose kėdėse,kelia intrigas ir jaučiasi padėties karalienėmis, o visą sunkų ir daug jėgų bei sveikatos su vaikais atimantį darbą. atlieka auklėtojos su auklytėmis.
Yra toks posakis: „Tu nesakyk man (mokytojui) ką daryti, aš nesakysiu kur tau eiti.“ Visi žinom ir be komentatorių pasiūlymų, kad daug Lietuvos žmonių metė savo menkai apmokamus darbus, dažnai ne dėl mažo atlyginimo, o todėl, kad tokia politikavimo pasekmė, ir išdūmė dirbti užsienin. Streikavo naftininkai – komentatoriai bumbėjo ir skaičiavo jų atlyginimus, streikuoja pedagogai – vėl tas pats. Tikriausiai Mažeikių komentatoriai suskaičiavo ir Vokietijos oro uostų darbuotojų atlyginimus ir masiškai Vokietijos spaudoje pasmerkė streikuojančius. Ko dar nori tie vokiečiai, jie tai tikrai daug uždirba. Lietuvoje daugiau visi labai gerai gyvena, ai, dar policininkai nelabai. Ir daugiau nebėra kam streikuoti. Kitiems kaip yra taip gerai. Ir kasdien gerėja, pasak butkevičiaus.
Visai dar neblogai uždirba auklėtojos (pagal nuorodą),atidirba pamainą ir namuose laisvos,nei sąsiuvinių taisyti,nei pamokoms ruoštis…
Jei visi mokytojai „iščiuoš“ (kaip rašote) ,tai savo „angelėlius“ galėsit mokyti patys…Kodėl mokytojai turi dirbti darbininko darbą?Juk ne tam mokėsi aukštojoje mokykloje…O jei pats (pati) esate bemokslis,buvęs dvjetukininkas ir dėl tol nieko daugiau gyvenime nepasiekęs,sugebantis dirbti tik darbininko darbą ,nereikia čia putotis ant mokytojų,kad jie nori,jog būtų sugrąžinti (NE PADIDINTI,O SUGRĄŽINTI) atlyginimai į prieškrizinį lygį.Jus seimo nariai tai seniai susigrąžino sau atlyginimus į prieškrizinį lygį…
kad mokytojo darba stokios aukso kasyklos, tai ko jaunimas taip kratosi pedagoginių studijų ir darbo?
Nepatinka atlyginimai, čiuožkit lauk, nedirbkit, matai be mokesčių atskaitymo atlyginimai buvo pateikt…, eikit dirbt darbininko darbą, kai gausit minimumą, parskrisit atgal, nelaimėliai streikuoja ir streikuoja, gaus dvigubai vistiek atras dėl ko streikuot.
Tai nebedirbkit mokytojais jei netenkina atlyginimas.Eikit dirbt i MKU siuksliu isrusiuotojais,ten atlyginimas didesnis.
Visi šunys karami ant mokytojų, tik kodėl retas iš jaunimo ir vyresnio amžiaus nesikvalifikuoja į mokytojo profesiją, jeigu čia aukso kasyklos?
Pagal jūsų nuorodą pateikti atlyginimai neatskaičius mokesčių…Kodėl tai nutylėjote?
Koks yra siuo metu Mazeikiu gimnazijos pedagogo atlyginimas? Kas galite pasaky?
Mažeikiečiui
Vargas su privatininkais,kai sekasi tai nei darbo valandų skaičiuoja,nei šeima rūpinasi,kala kapeika ir gerai…O tik versliukas sušlubuoja ,,verkia,,visi blogi ir mokytojai užkliūna,kai pasiūlai į mokyklą padirbėti atšauna į du…….,
ne.
Pedagogai kai turės klasėje 3.5…mokinius visteik reikalaus keletos tūkstančių atlyginimų. Atsipeikėkit, juk mokinių kasmet mažėja. Jeigu esate pedagogas Jūs kitur niekaip negalite dirbi……nejuokinkit , eikit į privačias firmas, sužinosit kas yra darbas. Kelinti metai streikuojate ir reikalaujate, gal jau gana. Pradėkit mąstyti.
1. Žemaitijos profsąjungų vadovams yra numestas „riebesnis kaulas“. 2. Priimti „demokratiški“ įstatymai, neleidžiantys net pajudėti tiems, kuriems „lipama ant galvos“. 3. Elementaraus solidarumo stoka. 4. Didelė baimė savo šeimininko (direktoriaus, viršininko, mero, sekretoriaus etc.) 5. Ultrainteligentiškumas (aš sau negaliu leisti nušvilpti meluojantį politiką, ar apmėtyti jį supuvusiais pomidorais, tai labai nekultūringa…)
Profesinė sąjnga turi būti viena.
O dabar išsibarstę išsidraskę kaip prostitutės.
Nežino kam geriau ir už kiek parsiduoti.
mokytojams seniai reikia naujo lyderio, o ne „miegančių gražuolių“